Online Trafik Cezası Ödeme

Trafik cezası nakit para ile ödendiği kadar, internet üzerinden de trafik cezası ödeme seçeneği bulunmaktadır. Bundan öncesinde gelir dairesi, Türkiye üzerinde bulunan tüm PTT şubeleri ve banka şubeleri üzerinden trafik borcu ödeme yapılabiliyordu.

Fakat artık herhangi bir şubeye gitmeden bilgisayar başında Trafik Cezalarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan en önemli şart internet bankacılığı şubesi şifresine sahip bir banka kartı veya kredi kartınızın bulunmasıdır. Trafik borcunuzun ne kadar olduğunu bilmiyorsanız, öncelikle iki şıkkınız var, bunlardan bir tanesi Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Cezası sorgulama ekranıdır. Emniyet Müdürlüğü Online sitesi üzerinden sadece ne kadar borcunuz var bunu görebilirsiniz. Herhangi bir ödeme gerçekleştiremezsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı Online Trafik Cezası Ödeme
Gelir İdaresi Başkanlığı ise hem trafik borcu sorgulama hem de trafik borcu ödeme konusunda yetkili internet sitesidir. GİB online sitesine giriş yaptıktan sonra şahsi bilgilerinizi sisteme yazıyorsunuz, daha sonra size ne kadar borcunuz olduğu yansıtılıyor. Bu borcu iki şekilde ödeme şansına sahipsiniz. Bunlardan birincisi kredi kartı ile ödeme yöntemidir. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra, borcunuzu taksitler ile ödeyebilirsiniz. Tüm bankaların kredi kartları online Trafik Cezası Ödeme için anlaşmalı ve geçerli kartlardır. Hangi kart ile ödeme yaptığınız önemli değildir. Bunun yanında içerisinde para bulunan banka kartı ile de Trafik Cezası ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ile online trafik cezası ödemek için TIKLAYIN 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s